Tom Heidman stapt op na afronden overname C1000

AMERSFOORT – Directievoorzitter Tom Heidman stapt op bij C1000. Nu de overname van de formule definitief is heeft hij te kennen gegeven zijn functie neer te willen neerleggen.

Peter Smit |

Het aanstaande vertrek van Heidman is donderdagochtend bekendgemaakt door de Jumbo Groep Holding. Hij wordt opgevolgd door huidig financieel directeur Joost Sliepenbeek. Heidmans opstappen volgt een dag nadat de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) vergunning verleende voor de overname van C1000 die nu formeel is afgerond.

Gevoel
Frits van Eerd, ceo van Jumbo, zegt in een persverklaring over de nieuwe ontwikkelingen een dubbel gevoel te hebben. “Enerzijds betreuren wij het vertrek van Tom, maar respecteren we zijn keuze. Zijn expertise en betrokkenheid waren voor ons van grote waarde en hij heeft veel voor C1000 betekend. Anderzijds zijn wij verheugd over het feit dat de overname nu definitief is. Een mijlpaal voor ons als familiebedrijf. Wij kijken er naar uit om samen aan de slag te gaan met het concreet maken van onze plannen. Daarbij realiseren wij ons terdege dat het echte werk nog moet beginnen.”

Kapiteins
In hetzelfde persbericht zegt Tom Heidman over zijn vertrek: "In de afgelopen maanden hebben we de gelegenheid gehad om op hele constructieve wijze van gedachten te wisselen over invulling van het bestuur van de nieuwe organisatie. Ik ben daarbij tot de conclusie gekomen dat we in een situatie zouden kunnen komen waarbij er 'twee kapiteins op een schip' zijn. Dat zou voor niemand goed zijn. Ik heb dit kenbaar gemaakt en in goed overleg met de overige bestuursleden besloten dat nu de overname helemaal rond is, dit het beste moment is om het bedrijf te verlaten. Ik laat een prachtbedrijf met geweldige mensen en ondernemers achter. Ik wens Frits, Ton, Joost en alle anderen alle goeds en heel veel succes bij het verder uitbouwen van de grootste ondernemersretailer van Nederland.”

Formulestrategie
De combinatie C1000/Jumbo zal worden aangestuurd door een Raad van Bestuur (zie foto, vlnr)bestaande uit cfo Ton van Veen, directievoorzitter C1000 Joost van Sliepenbeek en ceo Frits van Eerd. De huidige directies van Jumbo en C1000 blijven beide formules leiden vanuit de bestaande hoofdkantoren in Veghel en Amersfoort. Nu de overname formeel is afgerond, gaat de RvB een oriëntatiefase starten waarin onder andere de integratie- en formulestrategie voor de nieuwe combinatie wordt ontwikkeld. Hierbij wordt de RvB ondersteund door gecombineerde teams van Jumbo en C1000 medewerkers. De uitkomst en mogelijke consequenties hiervan, zullen pas na deze oriëntatiefase duidelijk worden. Verwachting is dat deze fase eind april wordt afgerond.

Lees ook:
Jumbo moet van NMa achttien winkels afstoten
18 Supermarkten en dus geen 60
44 Supermarkten onzeker over toekomst
Eind april aanpak winkels bekend

Bron: Levensmiddelenkrant

rvb_jumbo_c1000-a840x630.jpg