Omzetgroei PLUS zwaar onder druk

DE BILT – Servicesupermarkt Plus meldt dat zijn autonome omzetgroei van 1,1 procent tot 1,967 miljard euro in lijn is met de markt, maar in vergelijking met 2011 kelderde deze belangrijke graadmeter met twee volle procentpunten.

Remco van der Meij |

In het donderdag verspreide persbericht over de resultaten in 2012 zegt Plus te bogen op ‘goede resultaten van de onderliggende Sperwer Groep en Plus ondernemers binnen de formule’. Bij een nadere beschouwing van de cijfers ten opzichte van 2011, ontstaat een iets genuanceerder beeld. Bedroeg de autonome omzetgroei in dat jaar nog een stevige 3,1 procent, inmiddels is daar nog maar 1,1 procent van over. De consumentomzet steeg in 2011 met 2,9 procent  tot 1,965 miljard euro. Over 2012 weet de Biltse formule slechts 0,1 procent groei te realiseren (1,967 miljard euro).

Nieuwe generatie
Daar staat tegenover dat de omzetstijging van 0,1 procent is gerealiseerd met vier winkels minder. In 2012 zijn vijf onrendabele winkels gesloten en is één PLUS supermarkt geopend. Eind 2011 waren er 35 winkels omgebouwd naar het formuleconcept PLUS nieuwe generatie, in 2012 kwamen er 31 bij. Met de verdubbeling van het aantal winkels ingericht volgens het nieuwe formuleconcept zijn belangrijke stappen gezet om als supermarktketen nationaal onderscheidend en lokaal toonaangevend te zijn, zegt Plus. De vernieuwde winkels kennen een gemiddelde omzetgroei van 8,4 procent in het eerste jaar, ruim boven de gemiddelde groei van de niet omgebouwde PLUS supermarkten. Hoewel de omzet bij Plus dus fors onder druk staat, bleek de winststijging (met bijna 16 procent), reden voor een forse bonusuitkering aan de  ondernemers.

Bron: Levensmiddelenkrant

ingang_plus_a840x630.jpg