UTRECHT – Het nieuwe betalingssysteem van supermarktketen Jumbo blijkt niet goed te werken. Volgens vakbond FNV krijgen medewerkers te laat of te weinig uitbetaald. Begin april adviseerde de bond de medewerkers van de supermarkt al hun loonstrook goed te controleren en fouten te melden. Volgens Jumbo gaat het slechts om enkele gevallen.
Aangevuld met de reactie van Jumbo 10/4/25 13:58
“Sinds januari regent het klachten van medewerkers”, zegt Margje van der Woude, bestuurder van FNV Handel. “Ze krijgen hun salaris niet op tijd, of ze ontvangen het verkeerde bedrag.” Medewerkers deden dat in groten getale en tientallen mensen trokken bij de FNV aan de bel. “Er gaat van alles mis. Functiejaren die verkeerd zijn toegewezen, toeslagen die onjuist worden berekend, werktijden die voor geen meter kloppen. Daardoor krijgen werknemers te weinig salaris. Dat leidt tot veel onzekerheid en onvrede. Jumbo moet snel actie ondernemen en dit oplossen”, aldus Van de Woude.
Puinhoop
FNV citeert een medewerker die na diverse klachten bij Jumbo nog steeds op het geld wacht. “Ik heb nog meldingen van januari openstaan. Het is een grote puinhoop bij HR-servicedesk. Ze doen hun best, maar ik hoorde dat er nog duizenden tickets openstaan.” De vakbond gaat de klachten bundelen en die overhandigen aan de directie van de supermarkt.
Van der Woude: “Je hoort Jumbo steeds op tv zeggen 'en dat voor die prijs'. Als je de loonstrookjes van medewerkers ziet, dan schrik je sowieso al van de lage lonen. En nu loopt Jumbo ook nog te prutsen met die salarissen. Dat vinden we bedroevend. Het minste dat je mag verwachten is dat je op tijd en juist uitbetaald krijgt. Deze hele gang van zaken is uitermate bedroevend.”
Reactie Jumbo
In een reactie aan Levensmiddelenkrant zegt de woordvoerder van de supermarktketen: "Jumbo Supermarkten heeft voor haar volledige organisatie moeten overstappen naar een nieuw HR- systeem. Je kunt je voorstellen dat dat voor een bedrijf met zo’n 50.000 eigen medewerkers een flinke (technische) operatie is. Er gaat gelukkig veel goed in één keer, maar helaas hebben we ook te maken met een aantal verwerkingen die nog niet goed verlopen. Dit vinden we natuurlijk heel vervelend en er wordt dan ook hard gewerkt, samen met de leverancier van dit systeem, om alles zo snel en goed mogelijk vlekkeloos te laten verlopen. Hierover staan we voortdurend in contact met onze collega’s, zodat zij op de hoogte blijven van de voortgang en verbeteringen. FNV hebben we ook geïnformeerd. Voor wat betreft salarisbetalingen, iedere medewerker krijgt uitbetaald. Mocht er een afwijking zitten in het uitbetaalde bedrag, dan wordt dit zo spoedig mogelijk gecorrigeerd. Hoe vervelend ook als dit onze collega’s overkomt, het gaat gelukkig om enkele gevallen."
Bron: Levensmiddelenkrant