Mantelzorgers in Deventer beloond door Jumbo

DEVENTER - Eind 2017 introduceerde supermarkt Jumbo Boreelplein, gevestigd in het centrum van Deventer, een eigen systeem van de Mantelzorgpas, een pas waarmee een toenemend aantal gemeenten in Nederland mantelzorgers jaarlijks beloont.

Lisa van der Linden |

Door Frits van Wolveren

Collega-Jumbo-franchiser Hans Kok had met de Mantelzorgpas al ervaring opgedaan in Colmschate, een dorp binnen de gemeente Deventer. Hij maakt gebruik van een speciale terminal voor de passen. Bij Jumbo Boreelplein gaat het net iets anders. Supermarktmanager Jurgen Vosseberg en zijn assistent Harald Lichtendonk vertellen dat zij voor een andere opzet van het systeem hebben gekozen. Houders van een Deventer Mantelzorgpas kunnen namelijk hun tegoed overzetten op de Jumbo Cadeaukaart, een kaart met een magneetstrip. Harald licht verder toe: ”Begin september zijn we ermee gestart. De gemeente heeft via de speciale website voor de houders van de Mantelzorgpas aangeven dat ook Jumbo Boreelplein meedoet. De pas kan door iedere mantelzorger aangevraagd worden bij de gemeente, die eenmaal per jaar een bepaald bedrag op de pas zet.” Een flink aantal mantelzorgers heeft inmiddels van de mogelijkheid gebruikgemaakt en doet wekelijks met de pas hun boodschappen bij Jumbo Boreelplein.

MVO-beleid
Supermarktmanager Jurgen Vosseberg is blij met de gekozen aanpak. “Het past bij ons mvo-beleiddat we bewust uitdragen door concrete activiteiten. Het komt onder andere tot uitdrukking in onze wekelijkse bijdragen aan de Voedselbank, het scheiden van afval en het inzamelen van afgedankte mobieltjes.” Harald Lichtendonk vulthem nog aan door te wijzen op de actie bij de inname van statiegeld-flessen. “Het statiegeld kan door deklant geschonken worden aan lokale goede doelen.”

FoodCorner
Jumbo Boreelplein heeft onlangs overigens een upgrade van de winkel ondergaan en beschikt nu ook over een FoodCorner, een eat & go-restau-rant. “Met name studenten van Hogeschool Saxion die hier vlakbij gevestigd is, maken er dagelijks gebruik van. Voor hen is het nieuwe oplaadpunt voor smartphones erg handig.”

Bron: Levensmiddelenkrant

foto_groot_jumbo_foto-a900x525.jpg