SALZBURG - Een inspirerend koekjesproject: leerlingen uit drie Spar-vakschoolklassen in Karinthië, Oostenrijk, hebben bewezen dat met creativiteit en inzet alles mogelijk is. Samen met Carina RahimiPirngruber, oprichtster van Nussyy, ontwikkelden zij de nieuwe Nussyy bio leckerkeksi citroen-spelt.
Het project maakte deel uit van een integraal leerconcept waarbij de jonge talenten ondersteund werden door praktijkervaring. De Nussyy biologische koekjes zijn exclusief verkrijgbaar bij Spar.
Bewust genieten
In het kader van hun opleiding werkten de leerlingen aan het ontwerp, de productontwikkeling en de keuze van ingrediënten, aantrekkelijke verpakkingen en de aspecten van verkoopbevordering. Het resultaat van het gezamenlijke project: veganistische en biologische koekjes zonder toegevoegde suikers, gemaakt van Oostenrijkse biologische spelt en biologische haver, en verfijnd met natuurlijke vanilletonen en hoogwaardige citroenolie. De zoetheid komt uitsluitend van dadels.
“Projecten als deze laten zien dat innovatief onderwijs en praktische relevantie studenten meerwaarde bieden om de details erachter te begrijpen, van de smaak tot de presentatie in het schap”, zegt Paul Bacher, directeur van Spar Karinthië en Oost-Tirol.
Dit artikel verscheen eerder in Levensmiddelenkrant. Abonneren? Klik hier.