DEN HAAG – Bij de snelle raming van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt de inflatie in januari uit op 3,3%. Dat is een daling van bijna een procent ten opzichte van december. De omzet in de detailhandel steeg in december met 1,5 procent terwijl ook het verkoopvolume omhoog ging met 0,3%.
Het inflatiecijfer geeft aan dat producten in januari van dit jaar 3,3% duurder waren dan in januari 2024. Ten opzichte van december 2024 daalden de prijzen voor consumenten met 0,3%. In januari gingen de prijzen voor voedingsmiddelen, dranken en tabak omhoog met 7%, diensten werden goedkoper en energie inclusief motorbrandstoffen werden 1,4% goedkoper. Bij de industriële goederen is al twee maanden het percentage 0%.
Detailhandel
In de detailhandel zit de groei er nog in, hoewel die langzaam terugloopt. Vooral in de online handel wordt fors meer omgezet met een stijging van 12,5%. De echte webwinkels springen eruit met een stijging van 15,6%. De non-foodsector zag ook een stijging van 4,6% met ook een behoorlijke volumestijging van 4,8%. In de foodsector daalde de omzet met maar liefst 4% met een flinke volumedaling van 8,2%. Ook deze maand verloren de supermarkten met een daling van 5,7% van de speciaalzaken met een stijging van 5.6%.
Het CBS heeft ook het jaarcijfer over 2024 van de omzet van de detailhandel bekendgemaakt. Over heel het jaar was die stijging 2,1%, de laagste groei in tien jaar. De omzet van foodwinkels daalde met 1% over heel 2024. Het verkoopvolume was in 2024 1,4% hoger dan in 2023.
Bron: Levensmiddelenkrant