ESSEN –Aldi Nord ontdoet zich in sneltempo van haar kleine vestigingen. Sinds maart heeft de harddiscounter in Duistland al 40 filialen gesloten.
Volgens Lebensmittelzeitung maken de winkelsluitingen deel uit van de moderniseringsoperatie die Aldi Nord momenteel doorvoert. Hierbij heeft de formule het minimum verkoopvloeroppervlak voor nieuwe vestigingen verhoogd van 1000 naar 1200 vierkante meter. De extra meters zijn volgens ingewijden nodig voor de A-merken die Aldi aan het assortiment toevoegt. De formule wil daarbij het uitgangspunt handhaven dat alle winkels hetzelfde aanbod voeren, bij kleinere vestigingen komt dit principe in de knel.
Discussie
In totaal staat het voorbestaan van 400 Duitse Aldi-winkels van 600 vierkante meter en kleiner ter discussie. De beslissing hierover zal nog voor het einde van het jaar vallen, aldus het Duitse vakblad. Aldi telt in Duitsland 2500 winkels. Circa driekwart daarvan is inmiddels omgebouwd. De harddiscounter investeert een slordige 280 miljoen euro in deze moderniseringsoperatie.
Bron: Lebensmittelzeitung