AMSTERDAM - Lagunitas IPA, onderdeel van Heineken, stapt in Nederland over naar een 30 centiliter Bruine Nederlandse Retourfles (BNR), mét een nieuw design.
Dit is een mijlpaal, want vanaf nu worden de negen strategische biermerken van Heineken Nederland (Heineken, Amstel, Texels, Affligem, Brand, Birra Moretti, Desperados, Lagunitas IPA, Apple Bandit) ook in hervulbare flessen afgevuld en verkocht. Het merk Oedipus maakt de overstap naar (statiegeld)blik. Voor horeca blijft Oedipus ook beschikbaar in een hervulbaar fust.
Twintig keer hervuld
Een statiegeldfles maakt de inzameling voor consumenten nog eenvoudiger en helpt in de bewustwording rondom hergebruik. Hergebruik van flessen is een onderdeel van de wereldwijde ambitie van Heineken om in 2040 in de hele keten net zero uitstoot te bereiken. Bij terugkomst in de Nederlandse brouwerij worden de flessen grondig gereinigd en gecontroleerd op mankementen en kunnen vervolgens tot wel twintig keer opnieuw worden gevuld.
Gemeenschappelijk doel
Maarten Schuurman, algemeen directeur van Heineken Nederland: “Met overstap van Lagunitas IPA naar een bruine statiegeldfles dragen we bij aan een gemeenschappelijk doel, namelijk een schoner Nederland, waarbij we door hergebruik minder nieuwe, kostbare grondstoffen, hoeven te gebruiken. Dit past in ons streven naar een gesloten kringloop voor al onze merken door hergebruik en recycling van gebruikte materialen. Kortom, een mooi rondje van Heineken.”
Bron: Levensmiddelenkrant / Out.of.Home Shops