SNEEK – De laatste editie van de Jeugd Sponsor Actie die supermarktketen Poiesz heeft georganiseerd, heeft weer veel geld opgehaald voor lokale verenigingen. In totaal werd er 629.000 euro uitgekeerd aan 626 deelnemende verenigingen.
De sponsorbedragen liepen uiteen van 670 euro tot 1743 euro. Voetbalvereniging LTC uit Assen kreeg het hoogste bedrag. Het was alweer de 20e Jeugd Sponsor Actie. “Als familiebedrijf vinden we het belangrijk dat muziek, sport en spel bereikbaar is en blijft voor de kinderen. Daarom ondersteunen we al twintig jaar met de Jeugd Sponsor Actie honderden verenigingen uit de regio”, aldus Piet Smit, algemeen directeur van Poiesz Supermarkten B.V.
Gala
De bedragen per vereniging werden tijdens het Jeugd Sponsor Gala in het WTC Expo in Leeuwarden bekend gemaakt. De top tien werd op het podium in het zonnetje gezet. Verder waren er optredens van onder anderen Luna Sabella en Turfy Gang om de vijfduizend kinderen te vermaken en een mooie avond te bezorgen.
Munten
Van 20 januari tot en met 16 maart kregen klanten van de 81 Poiesz-vestigingen bij iedere 10 euro aan boodschappen een Jeugd Sponsor Munt, die ze vervolgens konden schenken aan een van de verenigingen. Daarnaast waren er wekelijks actieproducten waarbij klanten vijf of vijftien extra munten ontvingen. De clubs zelf gingen op zoek naar een van de vier Gouden Munten die in het noorden waren verstopt. De club die er als eerste een vond, kreeg een extra bedrag bovenop het bedrag dat ze konden verdienen met de munten in de winkels.
Gelijktijdig liep er in de winkels van Poiesz een statiegeldactie voor het Jeugdfonds Sport & Cultuur. Naast het doneren van statiegeld konden klanten speciale actieaanbiedingen kopen waarvan er 10 cent naar dit goede doel ging. Het fonds kreeg bijna 70.000 euro.
Bron: Levensmiddelenkrant