ZOETERWOUDE- Heineken heeft woensdag een nieuw biertje gelanceerd dat ze alleen aanbieden in speciaal geselecteerde horeca-vestigingen. Het lagerbier, genaamd H41, met speciaal gist uit Patagonië is vanaf 18 april verkrijgbaar.
H41 is gebrouwen met de moedergist van Heineken A-gist. Deze gist is volgens de bierbrouwer zeldzaam en is in 2010 in Patagonië ontdekt. “Voor Heineken H41 zijn dezelfde ingrediënten gebruikt als voor het Heineken pilsener, alleen de gist is anders. Met als resultaat: een andere smaak. Een lagerbier met kruidige componenten en frisse fruitige ondertonen”, aldus Willem van Waesberghe, sinds 1995 meesterbrouwer bij Heineken.
Serie
Heineken H41 is het eerste lagerbier in een serie Heineken 'Lager Explorations'. De naam is afgeleid van de breedtegraad in Patagonië waar de moedergist is ontdekt: 41ᵒ zuiderbreedte. De H staat voor Heineken. Heineken H41 is vanaf half april verkrijgbaar bij speciaal geselecteerde Nederlandse horecazaken, in 33cl fles en op tap.
Bron: Levensmiddelenkrant/Out.of.Home Shops