TIEL - 2.025 vierkante meter telt-ie nog steeds, de naar ‘Rood’ omgebouwde C1000-supermarkt aan de Kranshof in Tiel. De opvallendste veranderingen – van banketbakker tot vleescockpit en het Poolse metertje.
In de vierkante supermarkt zijn ‘stad en land’ strict van elkaar gescheiden. Gezien vanaf de entree is de linkerhelft ingeruimd voor al het vers, rechts in de winkel staan hoge wandstellingen met (vooral) dkw, zuivel en diepvries.
Beleving
Beleving is leidraad bij de opstelling van al het vers. Gekoeld vers staat in hoge wandkoelingen waarboven aantrekkelijke visuals het verse karakter van de producten beklemtonen. Nieuw is ook dat alles wat de consument nodig heeft voor de bereiding van zijn maaltijd, overzichtelijk bij elkaar staat opgesteld.
Brood is in Tiel een groeimarkt, aldus bedrijfsleider Wim Geitenbeek. De C1000 biedt drie broodlijnen: de Bouwman-basislijn, zelf afgebakken brood van Uw Eigen Bakker en de toplijn in deze winkel, Kraaijennest. Snel erbij wezen, waarschuwt Geitenbeek, want niet zelden is het brood al voor het middaguur op.
Banketbakker
Live de bereiding van taarten meemaken kan bij de banketbakker. De topping van de taarten in de vorm van bananen en aardbeien wordt ter plekke - en in het zicht van de wachtende consument - gesneden. Banketbakker Carlo werkte al jaren in de oranje C1000, maar daar was de banketbakkerij grotendeels aan het zicht van het winkelende publiek onttrokken. Geitenbeek: “De klant kan nu zo in de cockpit kijken. Is hij allergisch voor kiwi en ziet hij dat de bakker de taart met kiwi wil beleggen, dan geeft hij aan dat hij aardbei wil.”
Verlaagde cockpit
Ook de vleesafdeling heeft een verlaagde cockpit. Daar ligt luxe vlees uitgestald dat door C1000 exclusief is ingekocht. De vleeswarenafdeling is uitgebreid met een meter grillvlees.
Pools metertje
Nieuw is het metertje met Poolse producten op de kop van een gangpad met dwk. Ook Turkse en Surinaamse ingrediënten – overigens altijd al ruimschoots voorradig in De Kranshof – zijn in een meter wandstelling ondergebracht.
Speciale wijnen
Beleving speelt ook een grote rol bij wijn, koffie en thee. De klant wordt aan de hand van duidelijk displaymateriaal geholpen om een keuze te maken. Wijnsoorten staan keurig gerangschikt op kleur én op segment. Fijnproevers kunnen in de winkel hun hart ophalen bij de speciale wijnen.
In de 25 meter lange paden zijn halverwege doorsteken gemaakt, die het de klant gemakkelijker maken om andere winkelpaden te bereiken.
Smoky takes
Vanwege het daardoor beperkte zicht op de kassa’s, liggen sigaretten niet meer opgestapeld boven de betaalpunten. In plaats daarvan is gekozen voor smoky takes onder de kassawand, die de gevraagde pakjes sigaretten als het ware ‘uitspugen’.
C1000 De Kranshof behoort tot de grootste binnen de formule. Binnen alle categorieën is hier gekozen voor de hoogste metrages. De nieuwe stellingkasten zijn iets hoger dan de oudere, maar wel tien centimeter minder diep.
Bron: Levensmiddelenkrant